pátek 29. července 2016
... v borůvkovém nebi .... 

Mé  borůvkové keře se zbláznily ... nestíhám je obírat a zpracovávat .... knedlíky na páře, koláče s drobenkou, borůvkové muffiny, bublaniny s borůvkami ... to je náš momentální jídelníček ... ještě že je přes prázdniny náš dům "průchozí" .... neustále se u nás objevují noví a noví kamarádi dětí a kamarádi těch kamarádů :o) takže o hladové strávníky není nouze ... Na  podzim mám v plánu borůvkové keře přesadit na jiné místo v zahradě, doufám, že se ujmou ... nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti, tipy, rady ????


8 komentářů:

 1. Marki tak pošli ;). Kynuté borůvkové jsou nej......
  Pa Marta

  OdpovědětSmazat
 2. Jů,to je modro!.-)Loni jsme přesazovali a všechny keře se ujmuly.Hezký den Věra

  OdpovědětSmazat
 3. Nadherne fotky!!!! Ja mam jedne kerik, letosni uroda 5 boruvek. Vubec se mu u nas nedari:-(, a to je tam uz mozna 5 let, takze z me strany zavist:-), v dobrem, samozrejme:-). M.

  OdpovědětSmazat
 4. Marki, pokud máte dům průchozí, asi se také projdu :) :) Borůvky miluji!!! Kdo by je neměl rád, že? :) Ale snad se z našeho keříku také dočkáme :) Už už chytají barvičku. Aspoň tak na chuť :) Marki, přeji ti krásné dny a borůvkové sny! :) Jola

  OdpovědětSmazat
 5. Makri, to je tedy úrodička!!! Já keře chci taky přesadit, ale proto, že moc neplodí :o)
  Přeji hezký večer, Helena

  OdpovědětSmazat
 6. Markétko,
  teda u Vás se to modrá !
  My letos teprve na jaře zasadili první dva keříky, tak uvidíme.
  Zatím na ně chodím do lesa, kde se letos také urodilo :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Marki, krásná úroda. A k tomu přesazování - podzim je dobrý čas, buď velkorysá v přípravě nového místa a vykopané jámy (cca 0,8-1 m x 0,8 - 1 m, hloubka kolem 0,4 - 0,5 m) vyplň rašelinou. Hodně bude záležet na stáří a velikosti rostliny, pokud jsou hodně velké a staré, pak je dobré udělat rok předem přípravu a zhruba ve stejném průměru, jako je koruna "zaseknout" kořeny a přihrnout do místa zeminu - vytvoří se hustší síť kořínků a přesun v dalším roce je tak snazší a má větší šanci na úspěch. U mladých rostlin bych se nebála jít do přesazování i bez přípravy... Ale pak dobře zalévat, pokud nebude dost pršet .-) Tak snad jsem trochu pomohla. Krásný večer A.

  OdpovědětSmazat
 8. Zdravím, taková úroda, to snad není ani možné. Taky se chystáme vyzkoušet na zahradě keř, jestli by se mu u nás líbilo. Krásné léto, Kája

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám všem, kteří jste si našli chviličku, aby jste mě potěšili milým komentářem ..........Marki