neděle 27. listopadu 2016


Nechci, abyste díky mému minulému příspěvku nabyli dojmu, že letošní MEAT DESIGN byl jen o keramice, porcelánu a betonu, ke koukání tam toho bylo mnohem víc ....

Jsem moc ráda, že se i u nás najdou firmy, které se věnují designu pro děti .... zářným příkladem je firma DEVOTO Petra Porty a Lukáše Lédla, která se kromě výroby nábytku věnuje i doplňkům do dětských pokojíčků, jako jsou lampy, plakáty, hodiny, sedací vaky, triburety a kapsáře, přidanou hodnotou jejich výrobků je, že se  vše vyrábí v "České republice".


Mezi další české výrobce patří i LIV Linda Vrňáková se svou kolekcí houpacích lehátek, pufů a závěsných houpacích křesel, které jsou plněné masážními míčky a poležení v nich je opravdu příjemné.


Na  MEAT DESIGNU letos zaplesalo i mé srdce floristy a to díky květinářství WELANY FLOWERS. To patří podle mého názoru spolu s "Bedřiškou" k nejkrásnějším květinářstvím v Ostravě.Mezi mé další favority letošního MEAT DESIGNU patří i DESIGN FABRIKA Honzy Vopálky se svým "popelnicovým nábytkem". Jejich toaletní a výčepní stolek mě vážně dostal. 


Zapomenout nesmím ani na značku HEY WOLF ... jejich práci jsem poprvé zaznamenala loni na Nekonvenčním vánočním jarmarku v Cooltouru a moc se mi líbí. Pod značkou MIHULLI se skrývá talentovaná Míša Kárová ... na její kameny s duší jsem se moc těšila.


Designérské studio LLEV, hand made design Evy a Marcela Mochalových, dvou talentovaných tvůrců z Turnova mě zaujalo díky svým krásným kovovým hodinám.Z nábytkářských společností nesmím opomenout TON se svou novinkou židlemi Leaf, polskou společnost PHORMY a ateliér ROMAN VRTIŠKA a VLADIMÍR ŽÁK s kolekcí LIMPIDO, kolekcí městského a parkového nábytku.
a parkového nábytku
A na závěr přidám ještě jednu třešničku na dortu, překrásné ručně vyráběné tácy společnosti NOTRE MONDE od švýcarské designérky Dawn. K tácům se dá doobjednat i kovová podnož a rázem se z něj stane příruční odkládací stolek. U nás je má v nabídce ostravská firma AB DESIGN A INTERIER CONCEPT.Tak co, vybrali by jste si ???? 
Já určitě ano .... a už se moc těším na další, třetí ročník MEAT DESIGNU Ostrava ..... Marki5 komentářů:

 1. Nádhera Marki, moc děkuji za inspiraci.

  OdpovědětSmazat
 2. Hello ! just an invitation to join us on "Directory Blogspot" to make your blog in 200 Countries
  Register in comments: blog name; blog address; and country
  All entries will receive awards for your blog
  cordially
  Chris
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 3. Marki, krásné!! Bylo na co koukat, asi bych nedokázala odejít jen s miskou :) Děkuji za sdílení a přeji krásný adventní čas! Jola

  OdpovědětSmazat
 4. Nevěděla bych, na co se dívat první, tolik nápadů. ♥

  OdpovědětSmazat
 5. Moc pěkné nápady, mám ráda drobný nábytek a takové dekoračky. Moc pěkné věci, hned jsem dostala chuť utrácet :) Asi si brzo z nějakého katalogu nábytku něco vyberu, ale nevím jak to obhájím před manželem :-D

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám všem, kteří jste si našli chviličku, aby jste mě potěšili milým komentářem ..........Marki